مقالات

خانه » تائ تمت » حاشا که بچه بسیجی میدان را خالی کند… – شماره ۷۵ و ۷۶

حاشا که بچه بسیجی میدان را خالی کند… – شماره ۷۵ و ۷۶

1372880564811928_large

۱- سلام بر شما!
۲- سردار شهید حاج محمد ابراهیم همت می‌گوید: «زمان بازرگان به ما برچسب چریک زدند، زمان بنی صدر هم برچسب منافق! الان هم برچسب خشک مقدسی و تحجّر! هر قدمی که در راه خدا و بندگان مستضعف او برداشتیم، برچسب بارانمان کردند! حالا روزی ده برچسب دشت می‌کنیم؛ اما بسیجیان دلسرد نباشید؛ حاشا که بچه بسیجی میدان را خالی کند…»
چه قدر زیباست این سخن سردار خیبر. آن قدر تازگی دارد که انگار همین امروز این سخن بر زبان مبارکش جاری شده است.
۳- و اما داستان برچسب‌ها همچنان ادامه دارد. در سخنرانی‌های شورآفرین و تبلیغی خود می‌گویند که حتی به دانش آموزان هم بگویید که در انشاهایشان از ما انتقاد کنند، اما تا کمترین انتقادی نسبت به آن‌ها انجام می‌شود، باران برچسب‌هاست که بر سر آن فرد یا گروه منتقد فرود خواهد آمد. برچسب افراطی و تندرو که پای ثابت است. برچسب‌های دیگری هم جدیدا نصیبمان شده است. کم سواد، تغذیه شونده از جاهای خاص، و … .
۴- ما هیچ ترسی از این برچسب‌ها نداریم. اگر بسیاری از نقدها را بیان و بسیاری خبرها را منتشر نمی‌کنیم تنها یک ملاحظه وجود دارد و آن هم این است که اماممان فرموده است که فعلا ابتدای کار دولت است و انتقاد زیاد باعث می‌شود که دولت نتواند کارش را خوب انجام دهد و باید به دولت فرصت داد.
۵- شعار این دولت تدبیر است و امید. این روزها بسیار تلاش می‌شود که فضای فعلی را امیدوار کننده و گذشته را تاریک تاریک نشان دهند تا سرپوشی شود برای کم‌کاری‌ها و ناکارآمدی های خودشان. انگار که مردم در ناامیدی مطلق به سر می‌بردند و ناگهان با آمدن منجی‌ای از عالم روحانیان، امید پیدا کرده‌اند.
باید بگویم که ما امیدواریم. همواره امیدواریم و هیچ‌گاه ناامید نمی‌شویم، چون امیدمان به خداست. امیدمان به این رئیس جمهور و آن رئیس جمهور نیست که با رفتن و آمدن آن‌ها امیدمان را از دست بدهیم یا امید به دست آوریم. ما به تدبیر خدا امید داریم که این دولت را هم در راستای اهداف انقلاب اسلامی هدایت نماید و از کجروی‌ها و تند و کندروی‌ها حفظ نماید.
۶- همواره بین شعار و عمل خود ما و مسئولین ما فاصله ی زیادی وجود داشته است. اما این فاصله دو نوع است. گاهی شعار می‌دهیم و تلاش می‌کنیم که در راستای شعار‌ها عمل نماییم، اما به دلیل تلاش ناکافی یا ناآگاهی، رفتارمان با شعارهایمان بسیار متفاوت می‌شود. اما گاهی هم شعار می‌دهیم در حالی که خودمان هم می‌دانیم که قرار نیست به آن شعارها عمل کنیم. شعار می‌دهیم و چند روز بعد کاملا خلاف آن شعار عمل می‌کنیم شعار می‌دهیم برای خوش آمد مردم. و در یک کلمه شعار می‌دهیم برای فریب و خداوند ما را از دروغ و فریب حفظ نماید.
ما بسیجیان از جمله چند نفری که در «حیات» مشغولیم، از تلاش باز نمی‌ایستیم. گاهی کم‌کاری و تنبلی می‌کنیم؛ سرعتمان کم می‌شود اما از حرکت باز نمی‌ایستیم. همه‌ی کسانی که دل در گرو انقلاب دارند همواره در تلاش و کوشش‌اند و این راه را با قدرت ادامه می‌دهند.
۷- این شماره هم با تاخیری نه چندان کم به چاپ می‌رسد و به دست شما مخاطبان می‌رسد. از همه ی شما که منتظر «حیات» بوده‌اید و چندین بار با تماس و پیامک و ایمیل از ما پیگیر «حیات» شده‌اید عذرخواهی می‌کنم. بیشترین تقصیر در ایجاد این تاخیر از طرف خود بنده بوده است! امیدوارم که حلالمان کنید.
۸- جدیدا سایت حیات هم راه افتاده است. البته هنوز مطالب به صورت کامل بارگذاری نشده است و مشکلاتی وجود دارد اما شما عزیزان می‌توانید از هم اکنون از خدمات آن استفاده نمایید. امید داریم که در ایجاد ارتباط بین ما و شما موثر باشد. تمام مطالب را هم روی سایت می‌گذاریم تا اگر خواستید در جایی از آن استفاده نمایید، بدون هیچ مشکلی در اختیارتان باشد. نشانی سایت در ابتدای مجله آمده است اما در این جا هم تکرار می‌کنم: www.hayat.basijisu.com
9- اگر دوست دارید و می‌توانید نمایندگی نشریات «حیات» را در دانشگاه، و یا مرکز فرهنگی خودتان برعهده بگیرید، حتما این کار را بکنید. این کار بسیار در توزیع و در نتیجه اثرگذاری «حیات» به ما کمک خواهد کرد.
۱۰- برایتان دعا می‌کنیم، برایمان  دعا کنید. یاعلی مددی!

الاحقر محمد محسن فیضی پور
سردبیر

نظر بگذارید