مقالات

خانه » اسلایدر, دسته‌بندی نشده » حیات راه روح الله است

حیات راه روح الله است

امام خمینی

 

 

 

 

 

 

 

 دعوتنامه‌ای برای فرزندان روح الله!

 

بسم الله الرحمن الرحیم. ن. والقلم و ما یسطرون

چهاردهم تیرماه به نام روز قلم یاد می‌شود و این روز می‌تواند بهانه‌ای باشد برای سخن گفتن از قلم. سخن گفتن از وظیفه‌ای که امروز از آن می‌گوییم و قلمی که به عنوان سلاح می‌دانیم، همان‌گونه که حضرت روح الله برای‌مان سخن می‌گوید:

« قلم خودش یکى از اسلحه‏‌هاست؛ این قلم باید دست اشخاص صالح، و دست ‏افاضل باشد. اشخاصى که قلم در دست‌شان است متوجه باشند که قلم آن‌ها، زبان آن‌ها، درحضور خداست. همت بگمارید که قلم و بیان خویش را براى تعالى اسلام و کشور و ملت‏ خود به ‏کار گیرید» (۱۳۵۶/۱۰/۱۹)

حال اهالی قلم، هر کدام به مقتضای خود در حوزه‌های مختلف قلم می‌زند و نشریات نیز به عنوان صفحه‌ای از این لوح باید جایگاه خود را بشناسد، به سوالات پاسخ دهد و جوابگوی انتظارات باشد. اگر نشریه‌ای ادعای دفاع از گفتمان انقلاب دارد باید پاسخگوی این سوال باشد که به چه میزان به انتظارات امام خمینی(ره) پاسخ گفته است:

« نشریه بسیار خوب است و در صورتی که محتوای آن محتوای آموزنده باشد و دست اندرکاران آن متعهد باشند ، این نشریه راس همه امور می شود. انسان اگر انصاف داشته باشد ، باید به خاطر مردمی که قلم‌ها را برای این‌ها آزاد گذاشته‌اند، از قلم و قدمش استفاده کند و دیانت هم اقتضای همین را می کند. ما باید نشریاتمان مفید باشد و اخلاق جامعه را اصلاح کنیم.» (صحیفه امام / جلد۱۴/ص:۲۴۹)

«حیات» سعی دارد تا به دور از فریب‌ رسانه‌ای و دروغ‌های ژورنالیستی، حرف دانشجوی دهه چهارم انقلاب را بنویسد و این سخن روح الله را همیشه به یاد بسپارد:

«باز می گویم توجه داشته باشید که همه ما در محضر خدا هستیم ، اینجا محضر خداست . آن وقت که قلم در دست می‌گیرید و می خواهید بنویسید بدانید که فکر شما ، زبان شما ، قلب شما ، قلم شما همه در محضر خدست.» ( صحیفه امام، ج‏۱۳، ص: ۴۶۱)

«حیات» وظیفه خود می‌داند تا سخن حضرت روح الله را آویزه گوش خود قرار داده و از همه اهالی قلم و دغدغه مندان انقلاب اسلامی دعوت می‌نماید تا «حیات» را تا رسیدن به نقطه مطلوب که پاسخگوی معمار این گفتمان ناب باشد همراهی کنند.

رایانامه حیات: hayatmag.isu@gmail.com

ارتباط با سردبیر: a.soleymany@gmail.com

شماره تلفن حیات: ۰۹۱۰۸۵۹۱۸۹۷

 

نظر بگذارید