مقالات

خانه » آرشیو » شماره ۶۷ ماهنامه حیات

شماره ۶۷ ماهنامه حیات

Hayat 67

«  دانلود شماره ۶۷ ماهنامه حیات »

شماره ۶۷ ماه‌نامه گفتمان انقلاب اسلامی، «حیات» به همت قرارگاه نشریات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام منتشر شد. ماه‌نامه فرهنگی سیاسی حیات در چهار بخش و سه پرونده‌ویژه، با دو ضمیمه ویژه به موضوعاتی چون فقه حکومتی، انتخابات آمریکا، تولید علم اسلامی و مساله هسته‌ای پرداخته است.

پرونده فقه حکومتی: درآمدی بر فقه حکومتی
سرویس جدید فقه حکومتی در اولین پرونده خود به مهم‌ترین مساله انقلاب اسلامی در حوزه‌ها، یعنی «فقهی برای حکومت!» پرداخته است و امکان، ضرورت و چیستی فقه حکومتی را مطرح می‌کند. جایگاه فلسفه فقه و ثمرات آن، طرح کلی دین و نظام‌سازی، نگاهی بر تحولات فقه سیاسی در اندیشه فقها و آشنایی با فقه‌الاداره از جمله مطالبی است که در این پرونده به آن‌ها پرداخته شده است.

پرونده‌ویژه بین‌الملل: انتخابات آمریکا
سرویس بین‌الملل رتبه اول نشریات برتر دانشجویی سراسر کشور در پرونده‌ این شماره خود با عنوان «تکرار گذشته یا فردایی دیگر؟» به بررسی انتخابات جاری ریاست جمهوری آمریکا (۱۶ آبان) پرداخته است. واقعیت انتخابات آمریکا و نقش افکار عمومی در نتیجه آن، بررسی عملکرد چهارساله باراک اوباما، مرور دیدگاه‌های دو نامزد این دوره از انتخابات و جایگاه برجسته ایران در مناظرات انتخابات، مورد بررسی قرار گرفته است.

پرونده‌ویژه سیاست: مساله انرژی هسته‌ای ایران
«پرتوهای هسته‌ای عزت ملی» عنوان پرونده‌ویژه سرویس سیاست است که به پایداری ایران در مساله انرژی هسته‌ای پرداخته است. در این پرونده پس از مروری بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران، رفتار متضاد غرب در مواجهه با مساله هسته‌ای ایران، دلایل سازش‌ناپذیری ایران در این مساله و… مورد بررسی قرار گرفته است. این پرونده با برگزاری یک میزگرد مجازی و طرح پرسش‌های چالشی از فعالان دانشجویی، سیاست‌های هسته‌ای ایران و نحوه تعامل با غرب را واکاوی کرده است.
هدیه ویژه این شماره، پوستر «دهه چهارم ایستادگی» است که در قالب یک گرافیک اطلاع‌رسان، ضمن مرور تحریم‌های غرب علیه ایران از شروع انقلاب تاکنون، عظمت ایستادگی ملت ایران را به نمایش می‌گذارد.

پاتوق اهالی علم، فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی
سرویس پاتوق در بخش دیدگاه، مجموعه مباحثی در مورد مساله‌شناسی انقلاب اسلامی را کلید زده و در ادامه پیشنهادی برای پیگیری مطالبات رهبری مطرح کرده است.
چهره ماه بخش شاعران انقلاب اسلامی محمدمهدی سیار، شاعر جوان کشورمان است که آثار و اشعار او به قلم سجاد سامانی مورد توجه قرار گرفته است.
بوستان حیات نیز ضمن معرفی دو کتاب جدید تولید دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه‌السلام درباره شهدای دانشگاه و شهدای علم، راهکارهایی را برای اصلاح جایگاه کتاب در زندگی ارائه داده است.
در بخش شهیدستان، داستان‌هایی کوتاه از خاطرات شهدای دانشگاه امام صادق ‌علیه‌السلام برای اولین بار منتشر شده است.
بخش کاریکاتوریست‌ها و گرافیست‌های مسلمان به آثار هنری دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه‌السلام پرداخته است.

تولید علم اسلامی
کتاب «راز دیدار علم» به قلم سیدعلی‌اصغر علوی، دریچه‌ای بر حدیث عنوان بصری است که به مساله تولید علم اسلامی می‌پردازد. جلد ۲۶ کتاب‌های حیات و جلد ۱۱ مجموعه زیر خیمه حسین علیه‌السلام برای دانشجویان، طلاب، دانش‌پژوهان و علاقه‌مندان قابل استفاده است.

«  دانلود شماره ۶۷ ماهنامه حیات »

 

نظر بگذارید