مقالات

خانه » اقتصادی » اما بوی ادکلن ما چیز دیگری می‌گوید… -شماره ۷۳

اما بوی ادکلن ما چیز دیگری می‌گوید… -شماره ۷۳

73-3

یادداشتی انتقادی در نسبت میان ولایت‌پذیری و شعار فراموش‌شده «حمایت از کار و سرمایه ایرانی»

۱- لله ما فی السموات و الارض .همه آن‌چه در آسمان و زمین است از آن خداست. (سوره بقره ۲۸۴)
حکومت از آن خداوند است و کسی حق حکومت بر مردم را ندارد مگر کسی که خداوند اذن داده، «یا ایها الذین آمنوا اطیعواالله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم/ ای کسانی که ایمان آورده‌اید از خدا و رسول و اولی الامر اطاعت کنید.»(نساء ۵۹)
امام خمینی که اولین نظام سیاسیبر مبنای ولایت الهی در عصر حاضر را بر روی کره زمین بنا نهادند فرمودند:«قضیه ولایت فقیه یک چیزی نیست که مجلس خبرگان ایجاد کرده باشد،ولایت فقیه یک چیزی است که خدای تبارک و تعالی ایجاد کرده است،همان ولایت رسول الله است.» (صحیفه نور ج ۱۰ ص ۲۷)
۲- امام علی علیه السلام در خطبه ۳۴ نهج‌البلاغه می‌فرمایند:«ایّها الناس، انّ لی علیکم حقّاً، و لکم علّی حق
فامّا حقّکم عَلیّ فالنصحیة لکم، و توفیر فیئکم علیکم، و تعلیمکم کیلاتجهلوا، و تاریبکم کیماتعلموا، و امّا حقّی علیکم فالوفاء بالبیعة، والنصیحةُ فی المشهد و المغیب، والاجابة حین ادعوکم، والطاعةُ حین آمُرکُم.»
ای مردم به درستی نسبت به شما بر من حقوقی است و نسبت به من نیز بر شما حقوقی است. امّا حق شما بر من، این است که شما را نصیحت و راهنمایی کنم؛ و رساندن غنیمت و حقوق است به شما به تمامی؛ و شما را علم بیاموزم تا جاهل نمانید و تربیت کنم تا عالم و آگاه شوید. امّا حق من بر شما این است که به پیمان خود وفا کنید و اخلاص و دوستی در پنهان و آشکار و زمانی که شما را دعوتمی‌کنم(برای جنگ و یا امور مهم) اجابت کنید. و زمانی که به شما امر می‌کنم اطاعت کنید.
۳-دشمنی آمریکا با ملت ایران اظهر من الشمس است ونیاز به اثبات ندارد و کسانی که باید بدانند می‌دانند و بقیه هم یا عامدانه کتمان می‌کنند یا از حداقل قدرت تحلیل حوادث بی‌بهره‌اند، به عنوان نمونه چند قلم از جنایات ایالات متحده آمریکا بر ضد فقط ایران را بیان می‌کنیم.
کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲/ حمایت‌های همه‌جانبه از رژیم دیکتاتوری شاه / غارت منابع ایران در دوران حکومت پهلوی / تحمیل جنگ ۸ ساله رژیم بعثی عراق / حضور نظامی و ماجراجویانه در خلیج فارس / حمله به ناوها و نفتکش‌هاى جمهوری اسلامی ایران/ حمله به هواپیماى مسافربرى ایرباس ایران / بلوکه کردن دارایی‌های ایران / کارشکنی در موضوع هسته‌ای ایران / حمایت از گروه تروریستی منافقین / کودتاى نوژه / حمله‌ی طبس / تحریم شبکه‌های تلویزیونی برون مرزی جمهوری اسلامی و …. . و این قصه سر دراز دارد و مثنوی هفتاد من کاغذ است که هر ورقش دفتری‌ است.
و آخرین حربه‌ی شیطان بزرگ در کینه‌ورزی با ملت ایران‌، تحریم‌هایاقتصادی همه‌جانبه و به قول خودشان بی‌سابقه وفلج‌کننده است که به اذعان صاحب‌نظران اگر درصدی از این تحریم ها بر خود آمریکا اعمال می‌شد از هم می‌پاشید و نام آن، ایالات ازهم‌گسیخته آمریکا می‌شد و مردم آن کشور به جان هم می‌افتادند.
۴- بر اساس قرائن موجود ما می‌توانیم خود را مخاطب مستقیم کلام حضرت امیر علیه‌السلام بدانیم یعنی یکی از وظایف ما در مقابل ولی فقیه اطاعت از ایشان است. و آن‌چنان‌که دوست و دشمن می‌گویند دلیل شکست‌ناپذیری انقلاب اسلامی ایران وجود ولی فقیه در راس آن و پیوند معنوی ملت با ایشان است؛ و ملت ایران این‌گونه بوده و در شرایط مختلف ولایت پذیری خود را اثبات کردهاست به نحوی که امام خمینی رحمت‌الله‌علیهفرمودند: «من با جرأت مدعی هستم که ملت ایران در عصر حاضر برتر از ملت حجاز در عهد رسول الله صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم و کوفه در عهد علی علیه‌السلام هستند.» (وصیت‌نامه سیاسی الهی ص ۱۲)
۵-حضرت آقا در چند سال اخیر به صورت مشخص روی مسایل اقتصادی انگشت گذاشته‌اند و اهمیت این تاکید را می‌توان در نام‌گذاری سال‌های اخیر مشاهده کرد. مقام معظم رهبری قبل از همه دست دشمن را خواندند و رو کردند؛ و دشمن نیز قبل از همه پیام آقا را دریافت کرد و برای مقابله با این نام‌گذاری‌ها در حال برنامه‌ریزی و اجرای عملیات پاتک است و مصداق‌های آن را در بازار ارز و طلا و نفت و … می‌بینیم.
۶- سال گذشته را حضرت آقا سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامیدند، آیا ما به سخن حضرت علی علیه السلام در قبال رهبرمان عمل نموده‌ایم؟ آیا کالای مورد نیازخود را از تولیدکننده‌های داخلی تامین کرده‌ایم؟آیا در راه رونق تولید ملی قدمی برداشته‌ایم؟ آیا ما هم برتر از ملت عهد رسول الله هستیم؟ اما تلویزیون، موبایل، یخچال، ظروف، کفش، لباس و بوی عطر و ادکلن ما چیز دیگری می‌گوید!! و هشدار می‌دهند که باید از خواب غفلت برخیزیم.

نظر بگذارید