مقالات

خانه » تائ تمت » ان الحیاۀ عقیدۀ و جهاد – شماره ۷۴

ان الحیاۀ عقیدۀ و جهاد – شماره ۷۴

imam_hussein__s1

تای تمت…

۱-سلام بر شما
۲- «ان الحیاۀ عقیدۀ و جهاد»، شعار «حیات» است که بالای لوگوی آن طراحی می‌شود. حتما تا به حال آن را دیده‌اید. بارها مورد اعتراض قرار گرفته‌ایم که آقا این عبارت که «حدیث» نیست پس شما چرا آن را استفاده می‌کنید و … . فارغ از این که محتوای این عبارت از طرف بزرگان اسلام و انقلاب اسلامی مورد تایید قرار گرفته است، به هر حال این شعار، حقیقتی را بیان می‌کند. حقیقتی بس مهم و «حیات»ی.
۳
-ایام، ایام محرم است. از صاحب این ماه درس گرفته ایم که زندگی همین است و جز این نیست. با این شیوه اگر کشته هم بشویم باز «حیات» داریم اما اگر شیوه زندگی‌مان چیز دیگری باشد، هر چند به ظاهر زنده‌ایم، اما از «حیات» خبری نیست.
۴-در تحقق این شعار، بسیجیان پیشروترین مردمند. رزمندگان انقلاب اسلامی در سنگر «حیات» نیز چنین‌اند. هر چند که این مهم در خود حقیر کمتر تحقق پیدا کرده اما نشانه‌های آن را در برادران خودم به وضوح می‌بینم.
۵
– امروز شرایط کشور و منطقه و جهان، ضرورت سبک زندگی جهادی آن هم مبتنی بر عقیده به اسلام ناب محمدی را بیش از پیش ایجاب می‌کند. در داخل کشور جریان‌های خاص فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جان تازه‌ای گرفته‌اند و حسابی جولان می‌دهند. در منطقه، بسیاری از حرکت‌های بیداری اسلامی به نحوی به انحراف کشیده شده است. در سوریه هم که تکفیری‌ها به پشتیبانی عربستان و قطر و کشورهای غربی هر روز جنایات سهمگینی مرتکب می‌شوند. و مسائل و مشکلات فراوان دیگری که وجود دارد و گریبان مستضعفین جهان را گرفته است؛ همه و همه بار مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.
۶-با وجود این همه مسئولیت، «حیات» از خودش توقع یک نشریه ی دانشجویی دارد و نه بیشتر. یعنی در «حیات»، «تربیت نیرو» خیلی جدی‌تر از «ایفای نقش» است. ثمرات تربیت‌شدگان در «حیات» در سال‌های بعد از فارغ التحصیلی بیش از پیش به چشم می‌آید. البته همین اکنون نیز همه تلاشمان برای بهتر و بهتر شدن است اما اقتضائات فضای دانشجویی را هم باید در نظر گرفت و نباید به بهانه‌ی کار در عرصه‌های کنونی از آماده شدن برای عرصه‌های خطیر آینده سر باز زد و مقدمات آن ایفای نقش‌های اساسی و کلیدی را فراهم نکرد.
۷
-هر از چندگاهی با من یا دوستانم تماسی گرفته می‌شود که چرا ماه‌نامه ی شماره‌ی فلان به دست ما نرسید و  به ما گله می‌کنند. برای این که این مسائل پیش نیاید، پیشنهاد ما به همه خوانندگان، استفاده از اشتراک سفارشی است. برخلاف پست عادی، پست سفارشی «حتما» به دست گیرنده می‌رسد و قابلیت پیگیری دارد.
۸-هنوز در بسیاری از شهرها، نمایندگی فعال فروش نداریم. هنوز خیلی به کمک شما احتیاج داریم. شبکه توزیع محصولات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، جز با هم‌راهی و مساعدت یکایک شما شکل نمی‌گیرد. اگر «حیات» بخواهد بیش از پیش تاثیرگذار باشد باید به دست مخاطبان بیشتری برسد!
۹-از همه خوانندگانی که برایمان نوشتند، چه یادداشت، چه نظر و چه انتقاد، تشکر می‌کنم. خیلی‌ها هم تشکر کردند که ای کاش، به جای آن، مثلا نمایندگی می‌شدند و به توزیع محصولات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی کمک می‌کردند!
۱۰-این شماره را با استعانت از حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام کار کردیم. امید که مورد قبول حضرت ایشان باشیم و در این تاریکی‌ها راه را نشانمان دهند و در این گرداب‌ها از ما دستگیری نمایند.
صلی‌الله علیک یا اباعبدالله

الاحقر محمد محسن فیضی پور
سردبیر

نظر بگذارید